Dzieciak ['91] [rap]


Pochodzący z Piastowa pod Warszawą raper, współzałożyciel składu Wd-oS (z Evenem), swoją przygodę z mikrofonem zaczął pod koniec 2002 roku. A zaczęło się to tak: dwóch małolatów, grających w grę komputerową na urodzinach kolegi odkryli, że jeden nuci znajomy numer (pasujący do czasu, miejsca i sytuacji rzecz jasna). Obydwaj zajarani w opór muzyką, zaczynają wymieniać się nośnikami, freestyle'ować, bawić się słowem i dźwiękiem. Na przełomie 2002/2003 łapią za mikrofon z gazety, prosty program do robienia bitów, kartki, długopisy i zaczynają przygodę, która wtedy była mega zajawką, a z biegiem czasu stała się częścią życia i głęboko zakorzeniona trwa do dzisiaj. Do 2007 roku pod tym szyldem zrobili sześć albumów, z czego pięć ujrzało światło dzienne.


Tytuł "Ratujcie Nasze Dusze" odbił się szerszym echem i cieszył się pozytywną opinią w undergroundowym światku. Dużym osiągnięciem jest też spora liczba mniejszych i większych koncertów w całym kraju supportując między innymi O.S.T.R.'a (2009) czy Molestę Ewenement (2009), oraz gościnne udziały na legalnych składankach, czy płycie Młodego M "Kronika Remix".

W 2012 roku Dzieciak z Evenem dołączyli do wytwórni Bombing Records i puścili za jej pośrednictwem EP'kę "Uwertura Do Bloków Blues", na którą składa się 8 nowych kawałków.

Wydawnictwa :

2004 - Wd-oS - Dziwny Jest Ten Świat
2005 - Wd-oS - Z Życia Wzięte
2006 - Wd-oS - Z Archiwum W… O Nas Samych
2007 - Wd-oS - Ratujcie Nasze Dusze
2007 - Wd-oS - EP Vol. 1
2012 - Wd-oS - Uwertura Do Bloków Blues

Dzieciak o swojej muzyce:

Jeśli chodzi o moją muzykę to nie wiem co mam powiedzieć. Staram się nie umoralniać, ani nie wytykać błędów, żeby tylko je wytykać. Staram się dać wam do myślenia, na podstawie swoich przeżyć, czy wewnętrznych prób rozszyfrowania świata, ludzkich zachowań, natury i przeznaczenia, odnalezienia swojego miejsca tu i teraz, oraz sensu życia, który pozwala wierzyć w to co robimy i że idziemy w dobrym kierunku, mimo że wybieramy jedną z nieskończenie wielu dróg. Pamiętajcie, że moja muzyka może nie pasować do waszego życia i nie oceniajcie mnie za moje, a weźcie się za swoje bo czas leci i nie zostawi na nas suchej nitki. Słuchajcie tego co wam się podoba i wspierajcie dobry rap!
stat4u

Strona utrzymywana na serwerach : Paweł Kłodowski