Wawson ['90] [rap/freestyle]


Facebook : http://facebook.com/osiedlowylis
Soundcloud : http://soundcloud.com/wawson
Deezer : http://deezer.com/artist/11245784/
Spotify : http://play.spotify.com/artist/3idCJBPgCmLhDVIwFMrGOr
Bandcamp : http://wawson.bandcamp.com/

Warszawski MC i freestyle'owiec reprezentujący Wolę i Ochotę i wychowanek lokalnych ustawek pod Pałacem Kultury i Nauki. Rapując głównie na beatboxie brał udział w wielu bitwach na słowa na terenie całej Polski, showcase'ach oraz jamach hip-hop'owych. Aktywnie uczestniczył m.in. w cyklu Hip Hop Subway Series będącym przeniesieniem na warszawskie realia pomysłu Terry'ego 'Kid Lucky'iego' Lewisa z Nowego Jorku polegającym na regularnych spotkaniach wokalistów z różnych kręgów aby połączyć swoje style we wspólnych, spontanicznych jam session na stacjach metra i bezpośrednio w jego wagonach.

Za pośrednictwem Korsarza (jednego z późniejszych współzałożycieli Bombingu) Wawson zainteresował się mocniejszymi brzmieniami i to właśnie w jego piwnicy po raz pierwszy miał okazję ćwiczyć improwizacje słowne pod żywe instrumenty. Sprawdzał przy tym swoje flow w innych tempach niż standardowe hip-hop'owe bicie perkusji, do którego wcześniej głównie rapował. Do dziś stara się być uniwersalnym MC aby żadna rytmika nie była go w stanie zaskoczyć rapując pod jungle i drum'n'bass bądź dość sporadycznie pod dubstep i grime.


Od 2011 roku Wawson stał się członkiem zespołu Bombing Crew, który założył razem z przyjaciółmi po jednym ze wspólnych jamów przy Dworcu Wileńskimm w Warszawie, a także rapowo-raggowego projektu Weedout Tense współtworzonego z Mentozzem. Ten pierwszy był składem beatbox'owo-wokalnym, który w latach 2011-2012 cieszył się dość dużym zainteresowaniem w kręgach podziemnej muzyki elektronicznej typu dubstep i drum'n'bass i przyciągał bardzo dużo głów na koncerty. Zespół grając bardzo żywiołowe koncerty miał okazje supportować wiele znanych postaci z kręgów reggae/dubstep a także tych wielu powszechnie znanych polskich raperów/składów hip-hop'owych.

W tym samym roku Wu został hypeman'em innego rapera z wytwórni Bombing Records, Sughara i od tego czasu aż po dziś dzień grają we dwóch większość swoich koncertów siejąc patologię w cypherach pod klubami. Pierwsze solowe, hip-hop'owe projekty Wawsona choć niemal całkowicie napisane i częściowo ponagrywane na słabym, domowym sprzęcie nie ujrzały światła dziennego i już raczej nigdy nie wyjdą z szuflady. Sam Wawson przez długi czas skupiał się tylko i wyłącznie na rapowaniu pod drum'n'bass sporadycznie wypuszczając swoje pojedyncze nagrywki i mixy do internetu.

W 2013 roku Wawson stał się częścią ekipy HAOS, powstałej w wyniku ukazania się wspólnego albumu O.S.T.R.'a i Hadesa o tym samym tytule i aktywnie brał udział w jego trasie koncertowej jako support oraz hypeman odwiedzając przy tym ponad 30 miast w całej Polsce zjeżdżając ją wzdłuż i wszerz. "Trasa koncertowa 'HAOS'u' wywróciła całe moje życie o 180 stopni i była niesamowitym doświadczeniem i szansą, z której mam nadzieję choć trochę skorzystałem. Wszystko co się wtedy wydarzyło rzutuje na kiedyś niemożliwe rzeczy, które dzieją się dziś. Dzięki!" - mówi Wu.

Po wielu latach milczenia i sporadycznego pojawiania się w zwrotkach na różnych undegroundowych projektach w 2016 roku Wawson zapowiedział premierę swojej debiutanckiej płyty "Widok Ze Szczytu Bloków EP" i przybrał wizerunek osiedlowego lisa. Materiał ten ma być hołdem w stronę oldschool'owego brzmienia i niemal w całości jest oparty o klasyczną boom-bap'ową rytmikę. Produkcją wszystkich utworów na płycie zajął się O.S.T.R.. W kwietniu ukazał się pierwszy singiel promujący to wydawnictwo:


Ze względu na swoje dość newschool'owe podejście do składania rymów, stawia głównie na technikę pisania wersów i ich brzmienie. Najlepiej odnajduje się w szybszej perkusji bądź drum'n'bass'ach, przez co swego czasu często pojawiał się w charakterze MC na imprezach typu jungle/dubstep prowadzonych przez warszawskich selektorów. Aktualnie Wawson postanowił się skupić tylko i wyłącznie na projektach hip-hop'owych.
stat4u

Strona utrzymywana na serwerach : Paweł Kłodowski