Wd-oS ['02] [rap] [członkowie : Dzieciak, Even]


Facebook : http://facebook.com/wdosofficial

Wd-oS to dwóch raperów (Dzieciak i Even) pochodzących z Piastowa pod Warszawą. Zaczęło się to tak : dwóch małolatów, grających w grę komputerową na urodzinach kolegi odkryli, że jeden nuci znajomy numer (pasujący do czasu, miejsca i sytuacji rzecz jasna). Obydwaj zajarani w opór muzyką, zaczynają wymieniać się nośnikami, freestyle'ować, bawić się słowem i dźwiękiem. Na przełomie 2002/2003 łapią za mikrofon z gazety, prosty program do robienia bitów, kartki, długopisy i zaczynają przygodę, która wtedy była mega zajawką, a z biegiem czasu stała się częścią życia i głęboko zakorzeniona trwa do dzisiaj.


Do 2007 roku pod tym szyldem zrobili sześć albumów, z czego pięć ujrzało światło dzienne, gdyż szósty materiał skasował się razem z dyskiem i od tamtej pory skład przestał aktywnie działać. Po kilku próbach wskrzeszenia produkcji, Wd-oS znów zaczynają działać ponownie.

Powstaje Bloków Blues. Połączenie brzmień bluesowych z rapem, nawijką, żywymi instrumentami oraz wokalną pomocą Kali Ząbek. Płyta to efekt 3 miesięcznej pracy w studio, przeplatanej innymi obowiązkami spoza rapowego życia.

"Uwertura do Bloków Blues" to kompozycja 8 utworów (w tym intro i skit). Jak sama nazwa wskazuję, jest to tylko wstęp do albumu LP "Bloków Blues" nad którym prace dopiero się rozpoczęły. Jest to zapowiedź nowej odsłony Wd-oS'ów, których będziecie mogli usłyszeć z nowym projektem w 2013 roku.Wydawnictwa :

2004 - Wd-oS - Dziwny Jest Ten Świat
2005 - Wd-oS - Z Życia Wzięte
2006 - Wd-oS - Z Archiwum W… O Nas Samych
2007 - Wd-oS - Ratujcie Nasze Dusze
2007 - Wd-oS - EP Vol. 1
2012 - Wd-oS - Uwertura Do Bloków Blues

Tytuł "Ratujcie Nasze Dusze" odbił się szerszym echem i cieszył się pozytywną opinią w undergroundowym światku. Dużym osiągnięciem jest też spora liczba mniejszych i większych koncertów w całym kraju supportując między innymi O.S.T.R.'a (2009) czy Molestę Ewenement (2009), oraz gościnne udziały na legalnych składankach, czy płycie Młodego M "Kronika Remix".stat4u

Strona utrzymywana na serwerach : Paweł Kłodowski