WD-OS RAP / BLUES'89 / '91
PIASTÓW / WWA


Wd-oS

Wydawnictwa

  • Wd-oS - "Uwertura Do Bloków Blues" (2012)
  • Wd-oS - "EP Vol. 1" (2007)
  • Wd-oS - "Ratujcie Nasze Dusze" (2007)
  • Wd-oS - "Z Archiwum W... O Nas Samych" (2006)
  • Wd-oS - "Z Życia Wzięte" (2005)
  • Wd-oS - "Dziwny Jest Ten Świat" (2004)

SOCIAL MEDIA

Wd-oS to dwóch raperów (Dzieciak i Even) pochodzących z Piastowa pod Warszawą. Zaczęło się to tak: dwóch małolatów, grających w grę komputerową na urodzinach kolegi odkryło, że jeden nuci znajomy numer (pasujący do czasu, miejsca i sytuacji rzecz jasna). Obydwaj zajarani w opór muzyką, zaczynają wymieniać się nośnikami, freestyle'ować, bawić się słowem i dźwiękiem. Na przełomie 2002 / 2003 łapią za mikrofon z gazety, prosty program do robienia bitów, kartki, długopisy i zaczynają przygodę, która wtedy była mega zajawką, a z biegiem czasu stała się częścią życia i głęboko zakorzeniona trwa do dzisiaj.

Do 2007 roku nagrali pod wspólnym szyldem pięć płyt. Album "Ratujcie Nasze Dusze" zgarnął mnóstwo pozytywnych recenzji, a tytuł odbił się niemałym echem w rodzimym podziemiu. Rok później prace nad kolejną płytą zostały przerwane przez problemy techniczne, a zespół nie wypuścił nic przez kolejne 5 lat...

Nagle powstaje Bloków Blues. Połączenie brzmień bluesowych z rapem, nawijką i żywymi instrumentami. Płyta to efekt trzymiesięcznej pracy w studio, przeplatanej innymi obowiązkami spoza rapowego życia. "Uwertura do Bloków Blues" to kompozycja 8 utworów (w tym intro i skit). Jak sama nazwa wskazuje, jest to tylko wstęp do long play'a "Bloków Blues", nad którym prace cały czas trwają. Jest to zapowiedź nowej odsłony Wd-oS'ów, których będziecie mogli usłyszeć z nowym projektem już wkrótce.

Zespół przez lata działalności miał okazję zagrać szereg koncertów na terenie kraju. Support'owali m. in. O.S.T.R.'a i Molestę Ewenement. Liczne gościnne udziały na płytach innych raperów m. in. na płycie Młodego M "Kronika Remix" otworzyły im furtkę do szerszej działalności studyjnej.

WAŻNIEJSZE GOŚCINNE UDZIAŁY