MENTOZZ RAP / BEATBOX'91
ZAMOŚĆ / WWA


Mentozz

Wydawnictwa

SOCIAL MEDIA

Urodzony w Zamościu na Lubelszczyźnie raper i beatboxer. Kulturą hip-hop zainteresował się w 2004 roku, gdy po raz pierwszy usłyszał płytę Notorious'a B.I.G "Ready to Die". Słuchając numeru "Warning" zaczął naśladować jego rytm i bassline. Przypadkiem dowiedział się, że to co robi jest właśnie beatboxingiem. Od tamtej pory nieprzerwanie rozwija swoje umiejętności.

Mentozz jest otwarty na różne gatunki muzyczne. Przez swoje zamiłowanie do eksperymentowania i czynnego poznawania muzyki w 2007 roku został wokalistą nieistniejącej już kapeli trash / death metalowej Mental Illness, która wygrywając kolejne bitwy ekip działała prężnie na terenie jego rodzinnego miasta. Po rozpadzie zespołu powrócił do beatboxu.

Po skończeniu liceum Mentozz wyjechał na studia do Warszawy, gdzie wziął udział w kilku dużych bitwach beatboxowych m.in. w Wielkiej Bitwie Warszawskiej. Jest współzałożycielem nieistniejącej już ekipy beatboxowo - wokalnej Bombing Crew, z którą zagrał wiele koncertów w środowisku hip-hop'owych oraz na podziemnych imprezach elektronicznych. Zespół osiągnął sporą rozpoznawalność, niestety rozpadł się w trakcie kompletowania debiutanckiego materiału...

Jamując na ulicach WWA z ówczesnym składem Bombing Crew rozwijał swoje skillsy, przy czym zajarał się czynnie rapem i raggą, które są teraz nieodłącznym elementem jego twórczości. W lipcu 2011 roku Mentozz stał się także reprezentantem (od strony beatboxu) zamojskiej części Stforky Ferajny, zajmującej się głównie sztuką street art'u i graffiti.

W 2014 roku Mentozz puścił swój debiutancki rapowy materiał zatytuowany "Na Loopach Abstrakcja" promowany przez bardzo dobrze przyjęty singiel "Zawsze Za!". Płyta nie doczekała się wersji fizycznej, ale do dziś zbiera pozytywny feedback w środowisku.

Mentozz ma za sobą wiele koncertów rapowych, showcase'ów i jamów wokalno-beatboxowych. Najlepiej czuje się w oldschoolowych klimacie rapu i beatboxie opartym na złożonej melodii.