SUGHAR RAP / BEATBOX'87
RAWA MAZOWIECKA / WWA


Sughar

Wydawnictwa

SOCIAL MEDIA

Urodzony w Lagos w Nigerii raper i beatboxer. W Polsce od 4 miesiąca życia. Wychowany w Rawie Mazowieckiej (woj. Łódzkie), współzałożyciel tamtejszego składu Liragitacja. Przygodę z muzyką zaczął w wieku 6 lat podejmując lekcje gry na klawiszach, by po 7 latach ukończyć szkołę muzyczną w tym kierunku. Pierwszy raz o hip-hop'ie usłyszał pod koniec 1999 roku od kuzyna, który próbował robić beaty.

Wielokrotny i dobrze rozpoznawany uczestnik bitew beatboxowych na terenie całej Polski m.in. Wielkiej Bitwy Warszawskiej, Bitwy o Fort M czy Bitwy o Moher w Toruniu. Współtwórca polskiej edycji Hip Hop Subway Series, którą zapoczątkował razem z TikTakiem. Po zagraniu support'u przez HIFI Bandą w Rawie Mazowieckiej został zaproszony na ich drugą płytę "23:55", gdzie dograł swoją partię beatboxu do numeru "Zarażeni" obok gościnnych zwrotek Fokusa i W.E.N.Y. Sughar był częścią nieistniejącego już składu beatboxowo - wokalnego Bombing Crew, z którym zagrał wiele koncertów i showcase'ów!

Członek hip-hop'owej ekipy HAOS, powstałej w wyniku ukazania się wspólnego albumu O.S.T.R.'a i Hadesa o tym samym tytule. Aktywnie brał udział w jego trasie koncertowej jako support oraz hypeman / beatboxer, odwiedzając przy tym ponad 30 miast w całej Polsce. W związku z udziałem w niej znalazł się również na limitowanym remixie singla "Rap Na Osiedlu" wydanym na winylu przez Asfalt Records.

Sughar koncertuje aktywnie od 2010 roku i tworzy duet z Wawsonem. Jest hypeman'em Hadesa z HIFI Bandy i gra z nim większość koncertów od czasu ukazania się albumu "Nowe Dobro To Zło". Jako raper miał okazję support'ować większość rozpoznawanych zespołów / postaci w polskim hip-hop'ie i zagrać ponad 200 koncertów w Polsce i w Europie.

WAŻNIEJSZE GOŚCINNE UDZIAŁY